Zsíranyagcsere fogyás
A helyes táplálkozás és a skald zsírégető felülvizsgálata mozgás sokszor már nem elegendő, hogy helyreállítsd a zsíros falatoktól és ülőmunkától elgyötört tested anyagcseréjét.

Ha nem szeretnél mesterséges fogyasztószerekhez nyúlni, az életmódváltást egészítsd ki májgyógyító, méregtelenítő, zsíranyagcsere-fokozó gyógynövényekkel, melyek nemcsak megkönnyítik, fel is gyorsítják a fogyást.
Articsóka A fészkesvirágzatúak családjába tartozó articsóka kétméteres szárán növő, gömb alakú, tüskés virágzatát még a szirmok kinyílása előtt leszedik, és ételkülönlegességként fogyasztják.
Az articsóka azonban nemcsak finom, de számos kedvező élettani hatása révén is ismert. A benne található kávésavszármazékok, a flavonoidok és a szeszkviterpén-laktonok elsősorban emésztési zavarok, például felfúvódás vagy gyomorpanaszok esetén segítenek, valamint óvják a májat, ezáltal segítik a kiválasztási folyamatokat, és a magas vérzsírszintet is csökkentik.

Ha szeretnéd élvezni az articsóka jótékony hatásait, vásárolj bioboltban articsókakapszulát vagy -cseppet, de frissen facsart leve is segíti a zsíranyagcserédet. Az articsókalevélből teát is készíthetsz - étkezés előtt egy-egy csészével fogyasztva segíti az emésztést és a bevitt zsírok lebontását.
Minden idők 15 legjobb béltisztító tápláléka Szója A pillangósvirágúak családjába tartozó szójabab magjaiból kinyert lecitint kifejezetten zsíranyagcsere-panaszok zsíranyagcsere fogyás használják. Enyhíti a máj- és epebetegségeket, segíti a koncentrációt, méregtelenít, és általános erősítőszerként is használják.
A szója serkenti az emésztést, javítja a keringést, rákmegelőző hatása van, továbbá telítetlen zsírsavakban is gazdag. Fogyaszthatod étrend-kiegészítőként, de a belőle készült élelmiszerek, a szójakocka, a tofu, a szójaliszt vagy zsíranyagcsere fogyás szójatej is tartalmazza a zsíranyagcsere helyreállításához szükséges flavonoidokat és lecitint.
Hatékonyságát a fogyókúrákban több klinikai vizsgálat is igazolta, csakúgy, mint koleszterinszint-csökkentő képességét.

Máriatövis Az eredetileg Dél-Európában, Dél-Oroszországban, Kis-Ázsiában és Észak-Afrikában őshonos máriatövist a népi gyógyászat és a modern orvostudomány is jól ismeri.
Gyógyászati célra elsősorban az érett termést és annak készítményeit használják fel, többnyire zsíranyagcsere fogyás koncentrációjú szárazkivonatban. Ezeket kerüld el! Hiába szedsz gyógynövényeket, a várva várt hatás elmarad, ha az anyagcsere-lassító ételeket nem iktatod ki a mindennapi menüdből. Nézd meg videónkat, és tudd meg, mit érdemes elkerülnöd!
"+errors[i]+"
Legfontosabb hatóanyagai a flavonoidok és a szilimarin, melyet gyilkosgalóca-mérgezés ellen is használnak. A máriatövis nagyon erős méregtelenítő szer, lép- epe- és májpanaszok esetén is alkalmazhatod, de zsírmájra vagy krónikus májgyulladásra is használható.

A máriatövis megtisztítja és megnyugtatja a leterhelt májat, így az ismét képes lesz a méreganyagok kiválasztására és a zsírok lebontására. Még több zsíranyagcsere fogyás gyógynövény Ha szeretnél még több anyagcsere-gyorsító, méregtelenítő gyógynövényt megismerni és kipróbálni, böngészd linkgalériánkat! Mivel a szilimarin vízben nem oldódik, a máriatövist tea formájában nem érdemes fogyasztanod - bár az epepanaszokat így is orvosolja - tabletta, kapszula vagy drazsé formájában azonban igen.

Bolhafűmag A Földközi-tenger vidékén és Nyugat-Ázsiában őshonos, szinte szár nélküli növénynek kalászszerű hajtásain növő apró magokat, illetve a maghéjakat használják gyógyításra.
A bolhafűmagot székrekedés és bélgyulladás esetén, valamint magas koleszterinszint kezelésére javasolják.
A zsírmáj és az epepanaszok is orvosolhatóak vele, valamint a vastagbelet is méregteleníti.